Rok 2017/2018

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali Leśnych Ludków. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy, którą poprowadził Klaun Czaruś wraz z Kropką. 
W trakcie balu dynamiczna muzyka zachęcała dzieci do skocznej zabawy, która była przeplatana, zabawami i konkursami. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną oraz  tańce z mydlanymi bankami. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

W końcu nadszedł 6 grudnia – długo wyczekiwany przez wszystkich dzień. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono, a na głowach miały mikołajkowe czapki. Wszyscy mieli świetne humory, a uśmiech nie schodził z Naszych twarzy. W głównej mierze dlatego, że w Przedszkolu był Święty Mikołaj. Skąd to wiemy? Otóż zostawione dzień wcześniej ciasteczka były zjedzone a mleko wypite i co najważniejsze Mikołaj zostawił list zaadresowany do Leśnych Ludków i wielkie pudło z czerwoną kokardą. Radość podczas otwierania prezentu była ogromna, dla wszystkich grzecznych dzieci Mikołaj zostawił słodki upominek. Ale to nie był koniec niespodzianek, do naszego Przedszkola zawitali Pomocnicy Świętego Mikołaja. W tym roku Leśne Ludki były baaaardzo grzeczne, dlatego Mikołaj zorganizował świąteczny koncert, wspólnie śpiewaliśmy piosenki z Elfem Mikołaja. Po wyjściu gości jeszcze długo świętowaliśmy imieniny Świętego Mikołaja, jego pracowite Elfy przygotowały dla Nas różne przysmaki! Nie zapomnieliśmy o zaśpiewaniu „Sto lat”, mamy nadzieję, że zapracowany Mikołaj Nas usłyszał :) Dziękujemy Sandrze Niekorek za wspólną zabawę, trzymamy mocno kciuki i życzymy wielu sukcesów! A Pani Ani Szymczak dziękujemy za pyszny poczęstunek i zaproszenie do Nas Sandry :)

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Nasze działania wspierane są przez zaproszonych do przedszkola gości. Nauczycielki codziennie czytają dzieciom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila przedszkolakom pobyt w przedszkolu. W grupie Leśnych Ludków zaproszeni goście, którymi są rodzice naszych wychowanków, poprzez czytanie bajek będą zachęcać najmłodszych do sięgania po książki.