Rok 2013/2014

W dniu 08 maja 2014 roku nasze przedszkole odwiedziła ekipa z TVN-u w związku z wygraniem przez nas ogólnopolskiego Kubusiowego konkursu w ramach realizacji programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury".

Miejsce przedstawione na naszym zdjęciu zwróciło uwagę realizatorów telewizji TVN  – stąd ta wizyta. W tym roku ruszyła II edycja konkursu. Dzieci z naszego przedszkola swoim przykładem zachęcały  przedszkolaków z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie. Emisję programu z naszym udziałem można było obejrzeć w programie Dzień Dobry  TVN.

W czwartek 15 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niezapominajki - święto przyrody, mające na celu promowanie jej walorów, przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Dzieci poznały bajkę  o niezapominajce, zgadywały różne zagadki przyrodnicze oraz samodzielnie zrobiły niezapominajki.

We wtorek 4-latki wysiały do pojemników nasiona kwiatów: bratki, maciejkę i niezapominajkę. Przedszkolaki dowiedziały się co jest potrzebne do wzrostu roślinom oraz nauczyły się wysiewać nasiona. Mali ogrodnicy bardzo zaangażowali się w pielęgnację roślin. Dzieci troskliwie opiekują się nasionami, podlewają je i codziennie sprawdzają czy coś wyrosło. Z niecierpliwością czekamy na efekty pracy.