Rok 2012/2013

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie organizowanym przez Kubusiowych Przyjaciół Natury na najpiękniejsze miejsce w naszej okolicy.

Serdecznie zachęcamy do codziennego oddawania głosów :)

http://konkurs.przyjacielenatury.pl/galeria,oddaj-glos,275.html

8 maja 2013 r. 6 - latki z Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Pyrzycach odwiedziły Szkołę Muzyczną I st.
Dzieciom zaprezentowano instrumenty, na których prowadzi się zajęcia w szkole muzycznej.
Przedszkolaki miały możliwość wysłuchać utworów w wykonaniu nauczycieli tej szkoły.  Artyści zagrali na różnych instrumentach, między innymi na skrzypcach, wiolonczeli, altówce, fortepianie i kontrabasie.
Przedszkolaki zwiedziły całą szkołę i mogły zobaczyć jak uczą się przyszli artyści.

22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi sześciolatki wybrały się na wycieczkę do Przelewic do Ogrodu Dendrologicznego na zajęcia warsztatowe pt. „Mały świat pod naszymi stopami”.                        
Zajęcia polegały na szukaniu i rozpoznawaniu organizmów żyjących w glebie i zapoznanie z ich rolą w przyrodzie. Dzieci bawiły się doskonale, pani przewodnik oprowadziła nas także po ogrodzie wskazując ciekawe krzewy, roślinność i drzewa. Nie zabrakło także czasu  na zabawę, dzieci mogły bawić się na placu zabaw. Na koniec dzieci odwiedziły oranżerię i podziękowały za miło spędzony czas.

U sześciolatków cały tydzień poświęcony był promocji zdrowego trybu życia, dlatego też zajęcia urozmaicaliśmy działaniami praktycznymi. W związku z tym dnia 12 kwietnia 2013 r. przedszkolaki podjęli wielkie wyzwanie ”zrobienia zdrowych kanapek”.
Wśród wybranych warzyw znalazły się ogórki, sałata, rzodkiewka, szczypior, pomidory, papryka, jajka i twaróg.
Każdy przedszkolak wie, że warzywa są źródłem wielu witamin, dzięki którym jesteśmy zdrowi i zdrowo rośniemy. Wykonanie kanapek okazało się niebywale ciekawą i radosną, a co najważniejsze - bardzo smaczną zabawą.
Pamiętajmy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.