Czy ktoś wierzy czy też nie ale 18 października pięciolatki odnalazły ślady Kubusia Puchatka. Był u nas i zostawił dzieciom list. Kubuś Puchatek, najsłynniejszy na świecie miś, ma już 90. urodziny. Bohater powieści Alana Alexandra Milne'a, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, od 1921 roku jest ulubieńcem i najmłodszych i tych trochę starszych. I dlatego też zachęcił dzieci do wspólnej zabawy. W tym dniu we wszystkich grupach wiekowych odbyły się gry i zabawy. Dzieci poznały historie pluszowego misia, zapoznały się szczegółowo z jego wyglądem, przyjacielami i nie zabrakło także miodku. Bo jak wiecie Kubuś uwielbia miodek i my także musieliśmy spróbować jego przysmaku.
W tym dniu dzieci miały okazję solenizantowi złożyć życzenia. Na zakończenie Kubuś Puchatek wręczył wszystkim dzieciom „order przyjaciela Kubusia Puchatka”. Naprawdę było bardzo wesoło.
Zabawa była jak z bajki...i dlatego dzieciaki z żalem żegnały Kubusia Puchatka. Ale nie zapomniały go prosić, żeby również za rok... zechciał obchodzić z nami urodzinki.