Rok 2017/2018

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali Leśnych Ludków. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy, którą poprowadził Klaun Czaruś wraz z Kropką. 
W trakcie balu dynamiczna muzyka zachęcała dzieci do skocznej zabawy, która była przeplatana, zabawami i konkursami. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną oraz  tańce z mydlanymi bankami. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Nasze działania wspierane są przez zaproszonych do przedszkola gości. Nauczycielki codziennie czytają dzieciom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila przedszkolakom pobyt w przedszkolu. W grupie Leśnych Ludków zaproszeni goście, którymi są rodzice naszych wychowanków, poprzez czytanie bajek będą zachęcać najmłodszych do sięgania po książki.

W końcu nadszedł 6 grudnia – długo wyczekiwany przez wszystkich dzień. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono, a na głowach miały mikołajkowe czapki. Wszyscy mieli świetne humory, a uśmiech nie schodził z Naszych twarzy. W głównej mierze dlatego, że w Przedszkolu był Święty Mikołaj. Skąd to wiemy? Otóż zostawione dzień wcześniej ciasteczka były zjedzone a mleko wypite i co najważniejsze Mikołaj zostawił list zaadresowany do Leśnych Ludków i wielkie pudło z czerwoną kokardą. Radość podczas otwierania prezentu była ogromna, dla wszystkich grzecznych dzieci Mikołaj zostawił słodki upominek. Ale to nie był koniec niespodzianek, do naszego Przedszkola zawitali Pomocnicy Świętego Mikołaja. W tym roku Leśne Ludki były baaaardzo grzeczne, dlatego Mikołaj zorganizował świąteczny koncert, wspólnie śpiewaliśmy piosenki z Elfem Mikołaja. Po wyjściu gości jeszcze długo świętowaliśmy imieniny Świętego Mikołaja, jego pracowite Elfy przygotowały dla Nas różne przysmaki! Nie zapomnieliśmy o zaśpiewaniu „Sto lat”, mamy nadzieję, że zapracowany Mikołaj Nas usłyszał :) Dziękujemy Sandrze Niekorek za wspólną zabawę, trzymamy mocno kciuki i życzymy wielu sukcesów! A Pani Ani Szymczak dziękujemy za pyszny poczęstunek i zaproszenie do Nas Sandry :)

Przedszkolaki z grup: Biedroneczki, Smerfy i Leśne Ludki z uśmiechami na twarzach wsiadały do autobusu, który zawiózł dzieci do Sali Zabaw ZIG ZAG w Stargardzie. Dzieci spędziły tam czas na szalonej zabawie w specjalnym torze sprawnościowym z niezliczoną ilością przeszkód. Dzieci mogły wspinać się do woli, zjeżdżać z różnych dużych i małych zjeżdżalni, przebiegać po linowym mostku i pokonywać różne inne przeszkody. Najwięcej radości sprawiało dzieciom skakanie w basenie z tysiącami piłeczek. Chętni bawili się wystrzałowymi armatkami, które pozwoliły rozegrać prawdziwą bitwę na miękkie piłeczki. W czasie przerwy przedszkolaki mogły odpocząć i nabrać sił w bajkowej sali przy wspólnym stole ze smakołykami. Uśmiechnięte buzie wszystkich uczestników pozwalają nam sądzić, że wycieczka była udana i na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Miś jest przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Całą masę tych wdzięcznych pluszaków można było także zobaczyć podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w Grupie Leśnych Ludków.

W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt: „Bal u Pani Jesieni" przygotowane przez dzieci z grupy "Leśne Ludki". Gośćmi honorowymi przedstawienia byli rodzice. W tym dniu "Leśne Ludki" przybyły do przedszkola w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Pomysłom nie było końca, był zajączek, wiewiórka, ślimak, myszka, wiatr, grzybki, owoce i warzywa oraz Pani Jesień. Wszystko związane z jesienią :) Podczas przedstawienia dzieci doskonale wcieliły się w swoje role, wykazując się wieloma zdolnościami recytatorskimi, muzycznymi oraz tanecznymi. Występy były dla naszych wychowanków wielkim przeżyciem. Dały im poczucie własnej wartości, gdyż każda rola i każda postać była ważna. Wszyscy pracowali na sukces i wspólnie się z niego cieszyli. Uwieńczeniem imprezy był Akt Pasowania, który, przypadł Pani dyrektor. Trzylatki złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków. Każdego nowego przedszkolaka Pani dyrektor pasowała przez dotknięcie jego ramienia ogromną kredką. Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci oraz za to, że zechcieli spędzić z nami te miłe chwile. Agnieszka Wilgocka Krystyna Ciesielska